#نگارش_یک

#متن_تولیدی

#درس_اول

‌‌

بسم اللّه الرحمن الرحیم»

موضوع : آسمان

به نام خالق آسمان و زمین؛ خداوندی که زمین را محل آرامش و آسمان را سقفی برایتان قرار داد. ( سوره غافر , آیه ۶۴ )

آسمان شاید در لحظهٔ نخست که اسم آسمان را می شنوید،تنها رنگ آبی و ابر های به ظاهر نرم ذهنتان را احاطه کند؛ یا شاید پرنده های سرخوشی که در آسمان ها زندگانی می کنند به ذهنتان خطور کند اما،اگر آسمانی وجود نداشت،چه می شد؟ پرنده ها کجا قدرت پرواز خود را به رخ موجوداتی که از این توانایی عاجزند، می کشیدند؟ یا حتی، کجا می توانستیم باری دیگر لذت خیس شدن زیر اشک ابر هارا تجربه کنیم؟ به راستی که این حس به بیماری بعد از آن نیز، می ارزد!

شاید من نتوانم پاسخی برای چنین سوالهایم پیدا کنم و شاید هیچکسی نتواند. اما قلم و ذهنم دست به دست هم می دهند و از رو‌ هم ‌نمی روند؛ به طرح پرسش های بی پاسخ خود ادامه می دهند و دلیل می شوند برای آنکه سوالهای من تمامی نداشته باشند

چرا می‌گویند بعضی ها از آسمان افتاده اند؟ چرا می گویند آسمان همیشه ابری نیست؟ یا اینکه چرا هرجا برویم آسمان همین رنگ است؟

شاید آن بعضی هایی که از آسمان می افتند، خیلی خاص باشند؛ چون از آسمان افتادن کار هرکسی نیست! اما اصطلاحاً به افراد خودپسند،به افرادی که حس می کنند سرور تمام اطرافیان و تمامی انسانها هستند، می گویند طرف فکر می کند از آسمان افتاده! نمی دانند اگر قرار بود طرف آنقدر متفاوت و خاص باشد،از آسمان برایش پلکانی از طلا می ساختند تا به زمین برسد نه اینکه از آسمان رهایش کنند تا به زمین سقوط کند!

یا اینکه می گویند آسمان همیشه ابری نیست، به یک نواخت نماندن زندگی یا ناپایداری خوشی ها و ناخوشی ها اشاره می کند عمر ناخوشی ها روزی به پایان می رسد و خوشی ها هم تا ابد مهمان کلبهٔ دوستانهٔ ما نمی مانند.

آسمان زندگی ما هم به هرکجا برویم،همین رنگ است روزی زندگی بر وفق مرادش است و روی آبیِ خوش خود را نشانمان می دهد و روزی تهی از روی خوش و غنی از تیره دلیست!

سوالهایمان بسیارند و ما در پاسخ به بیشتر آنها، عاجز! این خصوصیت ما انسانهای محدود است؛ با برخی جواب ها حداقل خودمان را قانع می کنیم اما برخی جواب ها خودمان را نیز قانع نمی کند! اما امیدوارم،آسمان زندگی تان هیچگاه ابری نباشد و بتوانید همچون پرندگان،در آسمانِ هدف ها و‌موفقیت هایتان خودنمایی کنید و امیدوارم هیچگاه آنقدر به خود غره نشوید که بگویند طرف فکر‌می کند که از آسمان افتاده!

انشا میخوای ؟

⭕️ Ensha7.blog.ir

Https://telegram.me/ensha7Ensha.blog.irدریافت

عنوان: انشای عالی بنویسید.
توضیحات: ensha7.blog.ir

انشا درباره اگر معلم نگارش بودم پایه هشتم

انشا درمورد پروانه ایی هستید که در تاریکی شب شمعی روشن پیدا کرده اید

انشای مقایسه قلم با خون شهید با اسلحه با درخت

انشا پایه هشتم درباره تصویر سازی با موضوع جنگلبان

انشا تصور ذهنی در مورد صحنه ورود یک موش به خانه

انشا در مورد "بارکج به منزل نمی رسد"

انشا درمورد کلاغ

آسمان ,  ,ها ,کند ,هم ,زندگی ,    ,از آسمان ,می گویند ,آسمان افتاده ,که از ,گویند آسمان همیشه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

شبیه‌سازی شبکه‌های بی سیم و کامپیوتری فروشگا فایل داستان نویسی (نجوای درون) ترجمه ی مقالات و پروژه ها و ISS و IEEE دانلود کده lebastorkarzun اعتراضات اخیر و ضرورت جراحی اقتصاد ایران 1326. آرامشم تویی اخبار بازی و سینما و داستان های ترسناک آرامم